MOBILE TEST


Pakiet - Sandomierski Region Winiarski

Na Sandomierszczyźnie od XIII wieku z powodzeniem uprawiano winorośl oraz prowadzono ...

Więcej

Pakiet Biznes

 Z myślą o klientach biznesowych w podróżach służbowych przygotowaliśmy ...

Więcej

Pakiet Boże Narodzenie 2018

Święta Bożego Narodzenia - Wigilia  w Sandomierzu(24.12.2018 - ...

Więcej

Pakiet Chwile we Dwoje

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla Par łączącą w sobie elementy romantycznego ...

Więcej

Pakiet Romantyczny Weekend

To wyjątkowa propozycja dla par pragnących spędzić romantyczne chwile sam na sam w ...

Więcej

Pakiet Sylwester 2018 w Sandomierzu

Sylwester w Hotelu Sarmata to gwarancja udanej zabawy. Koszt pakietu dla 2 os. już od ...

Więcej

Pakiet Wielkanocny

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy specjalne pakiety na pobyt ...

Więcej

Prev Next

Bordeaux (fr. Bordelais) to region winny z zachodniej Francji, największy zwarty obszaru produkcji wina jakościowego na świecie. Obejmuje ponad 8000 posiadłości winiarskich, zwanych château, które wytwarzają światowej sławy wina. Wytwarza się tu 10% całej francuskiej produkcji win i 26 % francuskich DOC. Typowe dla regionu są wytrawne, długowieczne czerwone wina, bardziej owocowe w Médoc, delikatniejsze w Saint-Émilion i Pomerol. Specyficzne warunki klimatyczne panujące u ujścia rzeki Żyrondy do oceanu Atlantyckiego sprzyjają uprawie winorośli. Zarówno poziom temperatury, rodzaj gleby jak i oddziaływanie Golfstromu wpływają korzystnie na rosnące tu krzewy.

 

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim przez Piotra Zielińskiego (członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, Absolwent Kursu WSET (Wine & Spirits Education Trust In London) na poziomie Advanced oraz Andrzeja Bałabasa (12 lat doświadczenia w branży winiarskiej, Absolwent Kursu WSET (Wine & Spirits Education Trust In London) na poziomie Advanced.

 

Degustacji win będzie towarzyszyć uroczysta kolacja składająca się z dań przygotowanych przez Szefa Kuchni Hotelu Sarmata pod kątem specyfiki win z regionu Bordeaux. W ramach spotkania przewidzieliśmy degustację 4 rodzajów win.

 

Koszt udziału w imprezie wynosi 150 zł od osoby i obejmuje degustację 4 rodzajów win, uroczystą kolację, materiały informacyjne. Spotkanie z winem rozpocznie się o godzinie 19.30 w Winiarni Hotelu Sarmata.

 

Rezerwacje miejsc prowadzi Recepcja Hotelu Sarmata pod numerem telefonu 15.833.47.00 oraz recepcja@hotelsarmata.pl.


Po zakończeniu degustacji uczestnicy będą mogli zapoznać z ofertą innych znakomitych wina sprowadzanych wyłącznie przez firmę Vino Trio.

 

Dla uczestników degustacji oferujemy rabat na noclegi w Hotelu Sarmata w wysokości 20% od standardowego cennika.  


 

Wina przeznaczone do degustacji: 

 

Chateau La Rame 2013 Bordeaux Białe (Sauvignon Blanc) - wino o żywej kwasowości bogate w aromaty cytrusowe - limonka, grejfrut, cytryna, długi intensywny finisz. Wino będzie dobrze współpracować z potrawami wegetariańskimi , grillowanymi i pieczonymi rybami, delikatnymi serami oraz owocami morza.

Chateau Belleuve Canteranne 2010 Haut-Medoc - wino ułożone, eleganckie, bogate w aspekty czerwonych owoców - wiśni, jeżyn i porzeczki, podszyte zapachem czerwonej papryki. Tanina jednolita, zaokrąglona i przyjemna w ustach. Kwasowość wina średnia.

Chateau La Tour de Bessan 2010 Margaux - intensywne ale ułożone dojrzałe taniny, aromaty czerwonych owoców, szlachetne i delikatne w finiszu wino. Idealny partner do poważnych dań bazujących na czerwonym mięsie.

Chateau de La Martingue 2007 Cadillac - intensywne słodkie wino o żywej kwasowości, bogate w aromaty suszonych owoców (moreli, mandarynki) oraz miodu.

  • Pakiet Wielkanocny

    Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy specjalne pakiety na pobyt w Zespole Dworskim Hotel Sarmata w terminie od 20.04.2019 do 22.04.2019. Hotel Sarmata oferuje swoim Gościom idealne położenie względem Rynku Sta.... Więcej…  
  • Na św. Marcina króluje gęsina

    Serdecznie zapraszamy od 10.11.2018 do Restauracji Sarmackiej na wysmienite dania z gęsiny. Szeroki wybór potraw z gęsi oraz doskonałe wina regionalne to najlepsza kompozycja na jesienno-zimowe wieczory.     .... Więcej…  
  • Informacja o danych osobowych

    Informacja o danych osobowych 1. Administratorem danych osobowych Gościa jest Euro-Tour Sport & Travel M.M.Tusznio Sp.J. z siedzibą w Sandomierzu, ul. Skłodowskiej 37, 27-600 Sandomierz, NIP 864-000-09-29, zwana dalej „Hotelem”. .... Więcej…  

Zespół Dworski Hotel Sarmata *** ul. Zawichojska 2, 27-600 Sandomierz,tel.: +48 (15) 833 47 00, fax.: +48 (15) 833 47 01, mob.: +48 530 33 47 00 e-mail.: recepcja@hotelsarmata.pl

Wirtualny spacer