MOBILE TEST

 

Masaż leczniczo-relaksacyjny to doskonała forma relaksu dla wszystkich osób narażonych na codzienny stres, zmęczenie spowodowane pracą, nadmierną jazdą samochodem, ciągłą pracą przez komputerem, obciążenie stawów i mięśni. Masaż ma działanie zbliżone do uprawiania sportu: aktywizuje, poprawia krążenie i metabolizm, rozluźnia lub tonizuje mięśnie, stymuluje lepszy przepływ limfy w organiźmie, poprawia koloryt skóry. Masaż ma szeroki wachlarz zalet. Prezentujemy różne typy masaży dostępne dla Gości Hotelu Sarmata.
 
Cennik (niezależny od rodzaju masażu)
Masaż 30 min - 75 zł
Masaz 60 min - 150 zł
 
 
MASAŻ TAJSKI STÓP (AKUPRESURA) "THAI FOOT MASSAGE"
Masaż tajski stóp to połączenie masażu z akupresurą stref refleksologicznych stóp. Technika masażu obejmuje m.in. masaż podeszwy, grzbietu stopy, palców, kostek, łydek, okolic kolana. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne stóp masaż wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie zmęczonych „ciężkich nóg”. Stosowany regularnie pomaga odreagować codzienne stresy. Masaż doceniany jest przez swój pozytywny wpływ na pracę układu krwionośnego.
Masaż tajski stóp oddziałuje pozytywnie na różne funkcje organizmu np.: trawienie, pracę mózgu (kontrola stresu lub snu), system hormonalny, narządy zmysłu, centralny układ nerwowy, gruczoły limfatyczne, system odpornościowy.  To ciekawa forma pracy z ciałem polegająca na rozciąganiu (sterchingu) całego ciała i rozluźnienia powięzi  poprzez uciski (kciukami, dłońmi, łokciami, kolanami, stopami) na kanałach energetycznych. Masaż doskonale uelastycznia całe ciało i poprawia ruchomość wszystkich stawów. Charakterystyczny bierny ruch kołyszący klienta podczas masażu i miękkość technik wykonywanych przez terapeutę.
 
KLASYCZNY MASAŻ LECZNICZY
Głównym celem tego masażu jest poprawa krążenia obwodowego, czyli ułatwienie odpływu krwi żylnej oraz doprowadzenie krwi tętniczej do tkanek. W zależności od celu, wykonuje się go całą dłonią, kostkami rąk, kciukami, stosując różną siłę ucisku w różnych miejscach ciała. ·
Masaż klasyczny uwzględnia odpowiednie ułożenie pacjenta, zapewniając rozluźnienie mięśni poddawanych masażowi. W zależności od sytuacji, masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. W tym masażu wykorzystuje się nie tylko bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na tkanki, ale również odruchowe zmiany zachodzące w ustroju w procesie neuroodruchowym.
Jest to najpopularniejszy z masaży. Oprócz stosowania w rehabilitacji i praktyce sportowej, wykorzystuje się go również w celach profilaktycznych, a jego elementy w zabiegach z zakresu odnowy biologicznej i zabiegach spa. Stosowanie masażu klasycznego doskonale wpływa na organizm, poprawiając elastyczność, sprawność mięśni i ścięgien. Swoim działaniem wspomaga również naturalne funkcje organizmu, ułatwiając pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii. Jednocześnie pozytywnie wpływa na psychikę, przynosząc uczucie odprężenia, relaksu i zadowolenia.
 
MASAŻ RELAKSACYJNY
Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.
Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.
Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. dlatego może forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem.
       
Masaż to sposób na zrelaksowanie się i rozluźnienie, przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu spięcia. Poprawia również stan zdrowia, ponieważ działa leczniczo na nasze ciało. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Z masażu może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia.
 
MASAŻ LIMFATYCZNY
Najczęściej stosowany jest w likwidacji obrzęków zapalnych, onkotycznych, zastoinowych, masażu kosmetycznym i antycellulitowym, służy do usprawnienia mechanizmu transportu wody i soli mineralnych a także stymuluje procesy immunologiczne. Drenaż limfatyczny jest jednym z działań fizjoterapeutycznych.
Za pomocą rąk terapeuty usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Za twórcę drenażu limfatycznego uważa się Emila Voddera, duńskiego lekarza. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masaż ogólny, ale też jako zbieg kosmetyczny twarzy. Jest leczeniem wspomagającym przy amputacji piersi, czyli mastektomii. Niekiedy, do drenażu limfatycznego, można użyć specjalnego rodzaju plastrowania - kinesiotapingu. Drenaż limfatyczny jest zabiegiem polecanym przez lekarzy w przypadkach obrzęku nóg, rąk, mających związek z problemami zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych. Jest także zalecany dla osób z żylakami i mających problem z ciśnieniem. Drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który skutecznie pomaga w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową.
Ma on za zadanie przepchnięcie limfy, toksyn i produktów przemiany materii, by w sposób naturalny poprzez organizm zostały one wydalone. Drenaż limfatyczny jest to masaż pompująco-ugniatający. Dlatego często po zabiegu odczuwalna jest wzmożona moczopędność, co jest naturalnym objawem pracy organizmu.
 

TERAPIA MANUALNA
Polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji, manipulacji  i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną mechanikę stawów , co prowadzi do zmniejszenia bólu i stanów zapalnych.

 
KINESIOTAPING
Kinesiology Taping to metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra kinesiology tape/k-active tape.
Tak często spotykana fizjoterapia czy też medycyna objawowa daje rozwiązania krótkotrwałe, ponieważ ich celem jest pozbawienie pacjenta objawów. U podstaw działań terapeutycznych leży przerwanie błędnego koła bólu, co jest ważnym działaniem, ale niezwalniającym terapeuty do wyjaśnienia i leczenia dysfunkcji, która prowokuje objawy. Kinesiology Taping to terapia łącząca elementy medycyny europejskiej i dalekowschodniej gdzie nie leczy się choroby (objawów) ale pacjenta. W terapii wykorzystujemy plaster k-active tape o parametrach zbliżonych do właściwości ludzkiej skóry.
Nazwa Kinesiology taping pochodzi z łaciny( kinesiologia-nauka o ruchu), a więc poprzez aplikację plastra dajemy możliwość przywrócenia funkcji.
Każda aplikacja jest poprzedzona badaniem, oceną układu mięśniowo-powieziowego. Nie jest oparta na stosowaniu gotowych szablonów dla poszczególnych schorzeń. Kinesiology taping jest najbardziej rozwiniętą i stale dynamicznie się rozwijającą odmianą terapii z użyciem plastra bazującą na ostatnich osiągnięciach wiedzy medycznej z obszaru terapii mięśniowo-powieziowej.
Kinesiology taping:
 • jest dobrze akceptowany przez pacjentów,
 • działa zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej,
 • efekt poprawy jest zauważalny bezpośrednio po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu,
 • nie wyklucza stosowania innych form terapii (jeżeli konieczne)...
 
ZABIEGI FIZYKOTERAPEUTYCZNE:
prądy TENS, interferencyjne, diadynamiczne, prądy Kotz”a, Traberta, faradyczne, galwaniczne
 

 

 • 60-lecie Juventuru

  W dniach 24.03 - 26.03.2017 odbyło się spotkanie z okazji 60-tej rocznicy powstania Biura Turystyki Młodzieżowej "Juventur" pod honorowym patronatem Pana Jana Chaładaja. Udział wzięło ponad 80 pracowników biur podróży.... Więcej…  
 • Już 100 000 Gości nocowało w naszym hotelu!

  Dnia 24.04.2015r. o godz. 22.19 został przyjęty na nocleg w naszym hotelu 100-tysięczny gość. Była nim jedna z osób z grupy konferencyhno-szkoleniowej przebywającej w naszym hotelu w dniach 24-26.04.2015r. Organizatorem tej.... Więcej…  
 • Hotel Sarmata*** w ocenie portalu Tripadvisor

  Tripadvisor – największa na świecie internetowa witryna turystyczna www.pl.tripadvisor.com ocenia na bieżąco obiekty noclegowe na świecie i w Polsce. W tym rankingu wyjątkowo wysoko od 4 lat plasuje się nasz hotel. W ubiegłym miesią.... Więcej…  

Zespół Dworski Hotel Sarmata *** ul. Zawichojska 2, 27-600 Sandomierz,tel.: +48 (15) 833 47 00, fax.: +48 (15) 833 47 01, mob.: +48 530 33 47 00 e-mail.: recepcja@hotelsarmata.pl