MOBILE TEST


Pakiet - Sandomierski Region Winiarski

Na Sandomierszczyźnie od XIII wieku z powodzeniem uprawiano winorośl oraz prowadzono ...

Więcej

Pakiet Boże Narodzenie 2019

Święta Bożego Narodzenia - Wigilia  w Sandomierzu(24.12.2019 - ...

Więcej

Pakiet Chwile we Dwoje

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla Par łączącą w sobie elementy romantycznego ...

Więcej

Pakiet Romantyczny Weekend

To wyjątkowa propozycja dla par pragnących spędzić romantyczne chwile sam na sam w ...

Więcej

Pakiet Sylwester 2019 w Sandomierzu

Sylwester w Hotelu Sarmata to gwarancja udanej zabawy. Koszt pakietu dla 2 os. już od ...

Więcej

Prev Next

Odc. 1. Obcy
Główny bohater serialu – ksiądz Mateusza – zakończywszy swoją misję na odległej Białorusi przyjeżdża w okolice Sandomierza w celu objęcia parafii. W trakcie pierwszego odcinka poznajemy pozostałe postacie serialu Ojciec Mateusz: Natalią, będącą gospodynią na plebani, Piotra pełniącego funkcję kościelnego i organisty oraz sympatycznego policjanta – aspiranta Nocula. Detektyw w sutannie swoje pierwsze śledztwo prowadzi w sprawie robotnika budowlanego pracującego w sandomierskiej papierni. Jego żona, Ormianka z pochodzenia, nie wierzy w możliwość popełnienia samobójstwa przez męża i prosi Ojca Mateusza o pomoc.

Odc. 2. Eksperyment
Młoda Anna Stefańska podczas operacji zapada w śpiączkę. Rodzice zmarłej przypuszczają, że tragedia może być wynikiem błędu lekarskiego. Głównym podejrzanym jest anestezjolog Nowak. Zrozpaczony ojciec Anny oskarża na szpitalnym korytarzu Nowaka o spowodowanie śmierci jej córki. Wkrótce po tym zajściu salowa znajduje ciało martwego Nowaka. Stefański staje się podejrzanym o zabójstwo i zwraca się z prośbą o Ojca Mateusza o pomoc w przeprowadzeniu śledztwa. Detektyw wpada na ślad tajemniczego leku – antybiotyku, który był nielegalnie testowany w szpitalu.

Odc. 3. Dług
Na sandomierskiej starówce, w pobliżu Bramy Opatowskiej, małżeństwo Romantowskich prowadzi sklep z pamiątkami. Nieznani sprawcy włamują się do sklepu, jednakże właściciele nie chcą zgłaszać tego incydentu na policję. Posiadają ogromny dług, obawiają się o swoje życie, bowiem wierzyciele grożą im śmiercią. W rozwikłanie sprawy angażuje się Ojciec Mateusz. Okrywa, że przestępcza działalność może wynikać z inicjatywy wicedyrektora sandomierskiego banku. W tym odcinku poznajemy nowych mieszkańców plebanii. Są nimi Pani Lucyna cierpiąca na chorobę Alzheimera oraz jej wnuk Michał, którzy zostali eksmitowani. Pomocną dłoń ofiarował im Ojciec Mateusz oferują schronienie w swojej plebanii.

Odc. 4. Narkotyk
Na terenie Sandomierza planowana jest akcja policji skierowana przeciwko handlarzom narkotyków. Aspirant Nocul, wskutek niefortunnego zbiegu okoliczności, jest podejrzany o współpracę z przestępcami i próby udaremnienia śledztwa. Nocul chcąc ratować swój wizerunek prosi Ojca Mateusza, aby pomógł mu znaleźć przestępców.

Odc. 5. Róża
Odcinek pod tytułem „Róż” był pierwszym odcinkiem promującym serial Ojciec Mateusz, emitowany na antenie TVP. Zadaniem Ojca Mateusza jest rozwikłanie zagadki śmierci Joanny Orskiej – żony właściciela szklarni, hodowcy róż.
Małżeństwo Orskich przeżywa kryzys. Joanna Orska podczas spowiedzi wyznaje księdzu o swoim romansie z innym mężczyzną. Zdradzony mąż wyprowadza się z domu i opłaca prywatnego detektywa, którego zadaniem jest namierzenie kochanka żony. Ojciec Mateusz podejmuje się roli mediatora i próbuje przekonać Orskiego do powrotu do żony. Niestety tej samej nocy w sandomierskim parku znaleziono zwłoki Joanny. Ofiara została uduszona zaś przy jej ciele zostawiono różę. Głównym podejrzanym jest zdradzony mąż. W jego obronie staje Ojciec Mateusz, który postanawia przeprowadzić własne śledztwo.

Odcinek „Róża” nawiązuje do specyfiki sandomierskiej flory. Na terenie rezerwatu Góry Pieprzowe występuje największa w Polsce liczba gatunków dzikiej róży. Sandomierskie „Pieprzówki” są rezerwuarem 12 gatunków dzikiej róży (z 25 występujących w Polsce). Badania naukowe donoszą, że jest to największe nagromadzenie gatunków dzikich róż w Europie.

Odc. 6. Anna
Anna, sprzątaczka ze Wschodu, zostaje oskarżona o okradzenie domu. Właścicielami domu jest bogata małżeństwo z Sandomierza, które zatrudniło Annę dzięki rekomendacji Ojca Mateusza. Anna była niegdyś prostytutką. Obecnie jest szantażowana przez jej dawnych stręczycieli.  Narzeczony Anny zwraca się z prośbą do Ojca Mateusza o oczyszczenie Anny z zarzutów i ujęcie szantażystów.

Odc. 7. Pomyłka
W sandomierskim placówce opiekuńczej – dom seniora – ginie w nieokreślonych okolicznościach Falkiewicz, który miał romans Panią Zofią. O morderstwo podejrzewany jest syn p. Zofii, który zwierza się Ojcu Mateuszowi, że nie ma nic wspólnego ze zbrodnią. Podczas wizyty w domu opieki proboszcz zauważa, że pensjonariusza sprawiają wrażenie zastraszanych i źle żywionych. Uszkodzony zamek w drzwiach pokoju Falkiewicza oraz świeżo malowana rama łóżka wskazuje na przemoc względem staruszków ze strony opiekunów.

Odc. 8. Wyrok
Pani Lucyna – babcia Michała, lokatorka sandomierskiej plebanii Ojca Mateusza, oczekuje na odszkodowanie. Proboszcz, chcąc przyśpieszyć wypłatę odszkodowania, udaje się do adwokata Sawickiego. Niestety w kancelarii zastaje ciało zamordowanego adwokata. Zabójca znajdujący się w pomieszczeniu ogłusza Ojca Mateusza uderzeniem w głowę i wkłada w jego dłoń pistolet, z którego został zastrzelony Sawicki. Policja aresztuje detektywa w sutannie. Mecenas Jurewicz podejmuje się obrony Ojca Mateusza. Podczas pobytu w więzieniu Ojciec Mateusz poznaje „Pluskwę”, sprawcę śmiertelnego wypadku drogowego w którym zginęło dziecko mecenas Jurewicz.

Odc. 9. Aktor
Sandomierski kościół Ojca Mateusza jest miejscem realizacji zdjęć do filmu.  Podczas kręcenia sceny strzelaniny, ginie Dariusz – aktor, który nachalnie podrywał Monikę, dziewczynę z Sandomierza. Mąż Moniki – Filipiak, będący statystą w scenie strzelaniny, został aresztowany pod zarzutem popełnienie przestępstwa. Ojciec Mateusz na miejscu zbrodni odnajduje ślad buta. W hotelowym pokoju producenta filmu znaleziono buty z wkładką imitującą obcas odpowiadający odciskowi buta z miejsca zbrodni.

Odc. 10. Szantaż
Zakład przetwórczy Napieralskiego zatruwa środowisko naturalne w okolicach Sandomierza. Rolnik Ciechan przegrywa sprawę o odszkodowanie. Lokalna społeczność protestuje przeciw dalszemu zatruwaniu rzeki. Napieralski zaczyna być szantażowany zdjęciami uwidaczniającymi jego romans z sekretarką. Głównym podejrzanym jest Ciechan.

Odc. 11. Zemsta
Ojciec Mateusz zastępuję duchownego w posłudze duszpasterskiej w lokalnym więzieniu. Gangster Seweryński zostaje zamordowany. O zbrodnię podejrzewa się Paszyńskiego, którego odciski palców zostały znalezione na narzędziu zbrodni – nożu wykonanym z kawałka metalu. Motywem zbrodni miała być zemsta, jaką żywił Paszyński wobec Seweryńskiego za odebranie mu kobiety. Ojciec Mateusz podejrzewa, że potencjalną przyczyną śmierci było samobójstwo. Detektyw w sutannie potrzebuje znaleźć potwierdzenie dla alibi Paszyńskiego. Jedynymi świadkami, który mogą potwierdzić niewinność jest więzień Włodek i psycholog więzienna.

Odc. 12. Aniołek
Ruciński powrócił z pracy w Niemczech. Oczekująca go Kryśka informuje go, że jest ojcem jej nowonarodzonego syna. Wkrótce zostaje znaleziona w stanie agonalnym, zaś jej dziecko znika bez śladu. Ojciec Mateusz angażuje się w wyjaśnienie tej zagadki. Wątek śledczy prowadzi do pracowników szpitala.

Odc. 13. Wypadek
Ojciec Mateusz udaje się wiernymi na pielgrzymkę z Sandomierza. Kierowca jednego z trzech autokarów ma wypadek drogowy, zaś w jego krwi wykryto alkohol. Małecki zarzeka się, że nie spożywał alkoholu, jednakże cieniem na sprawę rzuca się jego alkoholicka przeszłość. Ojciec Mateusz rozpoczyna śledztwo, w którym podważa wiarygodność badań laboratoryjnych, wykrywa spisek oraz przyczynę katastrofy.

Sezon 1 | SEZON 2 >>

  • Pakiet Boże Narodzenie 2019

    Święta Bożego Narodzenia - Wigilia  w Sandomierzu(24.12.2019 - 26.12.2019)   Pakiet obejmuje następujące świadczenia: 2 noclegi w stylizowanym pokoju Śniadania świąteczne w formie bufetu szwedzkiego (25.12., 26.12., Godz. 08..... Więcej…  
  • Pakiet Sylwester 2019 w Sandomierzu

    Sylwester w Hotelu Sarmata to gwarancja udanej zabawy. Koszt pakietu dla 2 os. już od 1.320 zł w pokoju standard.  Pakiet Sylwester 2019 w Sandomierzu(30.12.2019 —01.01.2020 lub 31.12.2019 - 02.01.2020)   Pakiet obejmuje następu.... Więcej…  
  • Informacja o danych osobowych

    Informacja o danych osobowych 1. Administratorem danych osobowych Gościa jest Euro-Tour Sport & Travel M.M.Tusznio Sp.J. z siedzibą w Sandomierzu, ul. Skłodowskiej 37, 27-600 Sandomierz, NIP 864-000-09-29, zwana dalej „Hotelem”. .... Więcej…  

Zespół Dworski Hotel Sarmata *** ul. Zawichojska 2, 27-600 Sandomierz,tel.: +48 (15) 833 47 00, fax.: +48 (15) 833 47 01, mob.: +48 530 33 47 00 e-mail.: recepcja@hotelsarmata.pl