MOBILE TEST


Pakiet - Sandomierski Region Winiarski

Na Sandomierszczyźnie od XIII wieku z powodzeniem uprawiano winorośl oraz prowadzono ...

Więcej

Pakiet Boże Narodzenie 2019

Święta Bożego Narodzenia - Wigilia  w Sandomierzu(24.12.2019 - ...

Więcej

Pakiet Chwile we Dwoje

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla Par łączącą w sobie elementy romantycznego ...

Więcej

Pakiet Romantyczny Weekend

To wyjątkowa propozycja dla par pragnących spędzić romantyczne chwile sam na sam w ...

Więcej

Pakiet Sylwester 2019 w Sandomierzu

Sylwester w Hotelu Sarmata to gwarancja udanej zabawy. Koszt pakietu dla 2 os. już od ...

Więcej

Prev Next

Spotkanie w dniu 19.04.2012r. z p.Damienem Sohlerem (Francja) - właścicielem winnicy Frey-Sohler, położonej w Alzacji w miejscowości Scherwiller.

 

Goście degustowali 6 rodzajów win, w tym wina które uzyskały nagrody w międzynarodowych konkursach. Degustacje poprowadził osobiście p.Damien Sohler, który przedstawi sposoby produkcji poszczególnych win oraz specyfikę regionu Alzacji. Winnica Frey-Sohler położona jest 50 km na południe od Strasbourga, 20 km od granicy z Niemcami i 450 km na wschód od Paryża, pomiędzy dwoma wioskami: Sainte Marie Aux Mines i Ville. 

 

Winnica była tworzona przez kilka pokoleń, a obecnie gospodarstwo prowadzone jest przez Damiena i Nicolasa Sohlerów. Damien zajmuje się administracją a winemakerem jest Nicolas. Winnica obejmuje Scherwiller Appelation Communale i biegnie w poprzek skalnych zboczy Rittersberg, u stóp imponującego Chateau de l`Ortenbourg, skąd roztacza się widok na winnicę. Gospodarstwo Frey-Sohler zajmuje 29 hektarów winnicy, na których rosną wszystkie alzackie odmiany winorośli od Sylvanera po Gewurztraminera. Obejmuje: Sherwiller Appellation Communale (Riesling), Cremant d`Alsace (wina musujące), Vendanges Tardives (późne zbiory), Selections de Grains Nobles (Noble – szlachetna pleśń) oraz Grand Cru Frankstein. Gospodarstwo Frey-Sohler jest jedynym dystrybutorem win z winnicy należącej do rodziny Sohlerów. Importerem w/w win jest firma „Willa Win” z Lublina.

 

Wina Frey Sohler:

 • Sylvaner
 • Pinot Blanc – Gold Medal in  Mâcon
 • Edelzwicker
 • Pinot Noir Reserve (red) i Pinot Noir Rittersberg (rose)
 • Riesling, Riesling Rittersberg i Scherwiller
 • Muscat d`Alsace Reserve
 • Pinot Gris Rittersberg
 • Gewurztraminer Reserve, Gewurztraminer Rittersberg, i Gewurztraminer VIEILLES VIGNES
 • Klevener de Heiligenstein
 • Grand Cru Frankstein
 • Late Harvest (późne zbiory) – Gewurztraminer i Riesling
 • Noble rot (szlachetna pleśń) – Gewurztraminer

 Wina musujące Frey Sahler:

 • Cremant d`Alsace Blanc de Blancs - Gold medal at the competition of the best french wines for the vintage 2005
 • Cremant d`Alsace Riesling - Gold medal at the competition of the Sparkling wines of the world the 20th  november 2007; One star in the "Guide Hachette"2008 of the french wines; Two stars in the "Guide Hachette" 2007 of the french wines; Guide Bettane et Desseauve

 

Wina przeznaczone do degustacji:

 

Cremant Riesling (sparking) - Wino musujące, wytworzone wg tradycyjnej metody francuskiej - w 100 & ze szczepu Riesling. Doskonale nadaje się jako aperitif oraz do dań z kapusty i wędzonej ryby.

Sylvaner - Wino o zielonkawo żółtym kolorze z jasnymi refleksami. Delikatnie wyczuwalne aromaty kwiatowo owocowe. Na podniebieniu lekkie i odświeżające o wysokiej kwasowości. Bardzo przyjemne w piciu. Doskonały partner do owoców morza, dań z ryb oraz każdego rodzaju wędlin.

Riesling Gold Medal 2010 - Delikatne wino z owocowymi nutami w nosie. Mimo znacznej zawartości cukru resztkowego zachowuje charakter wytrawny. Świetnie komponuje się z owocami morza, grillowaną rybą oraz białym mięsem.

 

Pinot Gris - Elegancki żółty-złoty kolor. Rozwija się charakterystyczne, z bogatym zaokrąglonym zakończeniem. Bogate, pełne z długim finiszem, jego zapach przypomina las z lekką nutą dymu. Wspaniale pasuje do foie gras i białych mięs.

Muscat - Bardzo aromatyczne białe wino stworzone w 50% z Muscat d’Alsace i w 50% Muscat ottonel. Wino o wysokiej kwasowości, bardzo różniące się od słodkich win typu Muscat z winnic regionu Morza Śródziemnego. Doskonale komponuje się ze szparagami i grillowaną rybą.


Gewurztraminer - Elegancki słomkowy kolor z jasnymi refleksami. Intensywny bukiet uwydatnia bogate aromaty owoców, kwiatów i przypraw. Mocne, dobrze zbudowane i eleganckie. Podniebienie wypełnione niesamowitymi aromatami. Doskonale pasuje do egzotycznych zarówno pikantnych jak i słodko kwaśnych dań, kuchni chińskiej, miękkich serów. Świetny aperitif i dodatek do deserów.

Gewurztraminer Vendanges tardives (late harvest) – Gewurztraminer ten pochodzi z późnych zbiorów - jest to najwyższej klasy wino alzackie. W nosie miód, przyprawy oraz owoce. W ustach wyczuwalna słodycz. Wino to uzyskało Gold medal at the Vinalies International for the vintage 2004 i 2005, Big Gold medal at the Paris 's fair in 2009 for the vintage 2006 oraz Vinalies Prize in June 2009.  

 • Pakiet Boże Narodzenie 2019

  Święta Bożego Narodzenia - Wigilia  w Sandomierzu(24.12.2019 - 26.12.2019)   Pakiet obejmuje następujące świadczenia: 2 noclegi w stylizowanym pokoju Śniadania świąteczne w formie bufetu szwedzkiego (25.12., 26.12., Godz. 08..... Więcej…  
 • Pakiet Sylwester 2019 w Sandomierzu

  Sylwester w Hotelu Sarmata to gwarancja udanej zabawy. Koszt pakietu dla 2 os. już od 1.320 zł w pokoju standard.  Pakiet Sylwester 2019 w Sandomierzu(30.12.2019 —01.01.2020 lub 31.12.2019 - 02.01.2020)   Pakiet obejmuje następu.... Więcej…  
 • Informacja o danych osobowych

  Informacja o danych osobowych 1. Administratorem danych osobowych Gościa jest Euro-Tour Sport & Travel M.M.Tusznio Sp.J. z siedzibą w Sandomierzu, ul. Skłodowskiej 37, 27-600 Sandomierz, NIP 864-000-09-29, zwana dalej „Hotelem”. .... Więcej…  

Zespół Dworski Hotel Sarmata *** ul. Zawichojska 2, 27-600 Sandomierz,tel.: +48 (15) 833 47 00, fax.: +48 (15) 833 47 01, mob.: +48 530 33 47 00 e-mail.: recepcja@hotelsarmata.pl